Not provided sa blíži ku 100%

V posledných dňoch som si všimol výrazný nárast not provided. Obdobnú situáciu ukazuje aj notprovidedcount.com, prvý septembrový týždeň zaznamenali nárast cca 10%. Priemerná hodnota not provided je tak 63%.

Aktualizácia: 22.9.2013 je priemerná hodnota not provided takmer 74% a naďalej prudko narastá.

not-provided-narast-graf_0

Aktualizovaný obrázok: Vývoj not-provided podľa notprovidedcount.com.

Momentálne keď navštívite vyhľadávanie Google aj neprihlásení, v niektorých prípadoch prebehne presmerovanie na https protokol, resp. o vyhľadávanom dotaze sa nedozviete nič. Vyhodnocovanie na úrovni brandových a nebrandových fráz pomaly stráca význam  stratilo význam. Už to dlho nepotrvá a not provided dosiahne hodnotu blízku 100%.

Google síce zdôvodňuje, že chráni používateľov, no nakoniec na to doplatia aj oni. I keď vieme určiť na akú stránku sa používateľ z Google preklikol, nedokážeme rozpoznať, či je daná stránka relevantná.

A ak by to Google myslel s ochranou súkromia naozaj vážne, nezobrazoval by ani frázy z PPC. Avšak to by ho stálo priveľa.

7 rokov skúseností do vášho e-mailu

Viem, čo obnáša SEO pre e-shop, aj spravodajstvo s miliónovou návštevnosťou. Prihláste sa do newslettra v angličtine, kde posielam články, ktoré publikujeme s tímom na blogu SEO nástroja Spotibo.

Posielam stručné informácie o nových článkoch a novinkách. Žiadny spam. Odber môžete kedykoľvek zrušiť.

5 komentárov

 1. Jsou to pokrytci, tvrdím to už dlouho. Prostě se budeme muset naučit sledovat jiné údaje s tím, že ztratíme část (nejen) prodejních argumentů pro SEO.

  Odpovedať
 2. Třeba se klienti začnou méně pídit o jednotlivých slovech a budou se svými konzultanty více přemýšlet o širších obsahových tématech a konceptech. Třeba budou na konci cesty smysluplnější a užitečnější weby, dívejme se na to pozitivně 🙂

  Odpovedať
  • Lukáši, to jsem měl právě na mysli tím „nejen“ výše, GA bylo dobrým zdrojem nápadů pro rozšuřování obsahu.

   Odpovedať
   • Bodaj by si mal pravdu, Lukáši. Ja som paradoxne uvažoval o presnom opaku. Ak v štatistikách neuvidia silu long-tailu, ťažšie sa bude v jeho prospech argumentovať.

    Odpovedať
 3. Špatné, špatné. Bude s tím více práce, podmínky se zhoršují, ale šikovní lidé sei vždy nějak poradí.

  Odpovedať

Napísať nový komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.